De Haart viert zomerfeest

De voorbereidingen voor het zomerfeest van Oranjevereniging Ons Genoegen zijn in volle gang. Er wordt met man en macht gewerkt aan het nieuwe gedeelte van verenigngsgebouw "De Ringkamp". De feesttent is opgebouwd en kan worden ingericht. Ondertussen zetten de spelers van toneelvereniging Plato de puntjes op de "i" bij het blijspel "De binder van het darp" en werken de verschillende groepen aan de wagens voor de "wagenversierwedstrijd.

Het zomerfeest begint op woensdagavond 11 augustus met een toneelavond. Toneelvereniging Plato speelt dan “De binder van het darp” Een Blijspel in drie bedrijven geschreven door Herman van der A.
Korte inhoud:Albert en Jan Haan hebben een boerenbedrijf. Hun zuster Greet doet de huishouding. Op een dag valt Jan in de bin-der, de oude oogstmachine van Albert. Vanaf dat moment zal het er in huize Haan heel anders aan toe gaan dan Albert gewend was.
Rolverdeling:
Albert Haan - Gertjan Luiten
Jan Haan - Roy Schutte
Greet Haan - Ilse Wikkerink
Tante Hillegie - Jeanette Mengers
Miekie, buurvrouw - Dini Schreurs
Riet, gezinshulp - Jeanine Vreeman
Postbode - Reinier te Linde
Politieagent - Leon Grievink
Regisseur - Wilma Luiten
Souffleur - Lianne Bouma
Toneelmeester - Ria te Linde
Grime - Ineke te Linde
Licht / Geluid - Martijn te Paske
Aanvang 20.00 uur.
In de pauze is er een verloting met prachtige prijzen en na afloop van het toneel is er de mogelijkheid om een praatje of een dansje te maken op een gezellig stukje muziek.

Donderdagavond 12 augustus
Vanaf 19.30 is iedereen welkom op de Ringkamp
De wagens die deelnemen aan de wagenversierwedstrijd
worden tussen 19.30 en 19.45 verwacht aan de Huiskermatedijk. Aan de kant van de weg kan iedereen zijn wagen opstellen.
Vanaf 20.00 kan men de wagens presenteren aan de jury en de bezoekers.
Per wagen mag men in 5 minuten uitleggen waarom het thema gekozen is en waarom zij moeten winnen...!
Dit jaar is er geen thema, een ieder is vrij om er iets moois van te maken. Deelnemers zorgen zelf voor wagen en chauffeur.
Betreden en mee rijden op de wagens is voor eigen risico.
Men kan zich opgeven bij Karin Harmsen, Bosweg 2, Tel 0543-472206, smeesharmsen@hetnet.nl
Tevens krijgt men dan alle informatie en een handleiding om er een prachtige show van te maken. Opgave kan tot uiterlijk 9 augustus.
Voor de kinderen is er dit jaar weer een lampionnenoptocht en verder zijn er nog wat leuke dingen bedacht, maar dat is nog een verassing!
Voor de muzikale invulling zorgt dit jaar onze Haortse band: ANDERS
Ze maken er vast weer een waar muziekspektakel van.
Dus laat jullie verrassen.....!
Ondertussen worden de barbecues weer aangestoken en kan een ieder zijn of haar vleesbonnen opmaken.
Je kunt dit jaar weer een groot pakket bestellen waaronder meer inzit varkenshaassaté, gemarineerde speklap, bbq worst, hamburger en gemarineerde procureurlapje en een klein pakket met varkenshaassaté, bbq worst en een hamburger.
In het Vegapakket zit een hamburger, een javaanseschijf en een frikandel. Ook apart is er weer vlees te koop!
De kosten van het vlees is te bezien bij de vleesbonnen verkoop.
De vleesbonnen zijn dit jaar vanaf maandag 9 augustus weer te koop bij de firma Luiten, Haartseweg 14 en voor het laatst op de toneelavond van woensdag 11 augustus. Vlees voor de barbecue is alleen te krijgen met de vooraf gekochte bonnen.

Vrijdagmiddag 13 augustus wordt `s middags vanaf 13.00 uur het terrein klaargemaakt voor het dagfeest van zaterdag. Tevens worden er roosjes gemaakt om een evt. extra wagen te versieren.
En zoals u weet: “Vele handen maken licht werk”

Zaterdag 14 augustus vertrekken we om 9.00 uur na het hijsen van de vlag en het zingen van het Wilhelmus, onder muzikale begeleiding richting het koningspaar Edwin en Wendie Vaags met het jeugdkoningspaar Jochem en Anniek.
Na verblijf bij de familie Vaags aan de Buninkdijk 1, waar het één grote verrassing is wat ons staat te gebeuren, gaan we richting de Ringkamp waar we omstreeks 12.00 uur verwacht worden voor eigengemaakte groentesoep en broodjes. De deelname aan deze maaltijd wordt gelukkig ieder jaar groter. Helaas zijn hierdoor de kosten ook hoger..!! Daarom wordt er tijdens de maaltijd een inzameling gehouden om de kosten te kunnen dekken voor deze maaltijd. Inschrijven koningschieten vindt zo als elk jaar plaats tijdens de maaltijd. De kosten zijn 8 euro p.p. Je kunt alleen meedoen als je langer dan 1 jaar lid bent van de vereniging.
Om 14.00 lost onze koning het eerste schot en wordt officieel het middagprogramma geopend.
Naast het koningschieten, jeugdkoningschieten, fladderschieten en roosjesschieten is er natuurlijk weer van alles te doen op De Ringkamp. Ook dit jaar hebben we weer prachtige, leuke, mooie, moeilijke en maffe spelletjes bedacht voor groot en klein. Iedereen heeft dan weer kans om een prachtige prijs mee naar huis te nemen.

Zaterdagavond wordt het zomerfeest weer afgesloten met een grandioze feestavond. Iedereen wordt dan om 20.30 uur verwacht in de tent om de nieuwe koningsparen te verwelkomen en hun het
allerbeste te wensen voor het komende jaar. Deze avond treedt net zo als verleden jaar de band Q5 op...!
We hopen op een spetterend feest waar we dan dit zomerfeest weer mee kunnen afsluiten.

Op maandag 16 augustus om 19.00 uur is het de bedoeling om de Ringkamp weer op te ruimen.
Zoals u kunt begrijpen kunnen we uw hulp hierbij weer goed gebruiken ook hier is het weer “Völle hande maakt licht wark”

Zoals voor een ieder bekent is mag er in de Ringkamp niet gerookt worden, dit geldt ook voor de tent!

Het barpersoneel geeft aan jongeren onder de 16 jaar geen alcohol, de leeftijd wordt vooraf gecontroleerd d.m.v. de ledenkaart of een identiteitsbewijs. Zonodig krijgt men een polsbandje..!

Voor alle avonden van het zomerfeest geldt dat de leden vrije toegang hebben tot de Ringkamp. Niet leden betalen 5 euro.

We wensen jullie een heel fijn zomerfeest.

Geplaatst 1 augustus 2010
Schilders kunnen aan de slag
bij nieuwbouw van De Ringkamp

Een aantal vrijwilligers is al regelmatig te vinden bij De Ringkamp.
Met mame op de zaterdag zijn de vrijwilligers bij het verenigings-gebouw druk in de weer met de verschillende klussen die gekaard moeten worden. Voor wat betreft het staatwerk loopt alles volgens planning, maar voor het schilderwerk binnen in het nieuwe gedeelte kunnen nog wel een aantal vrijwilligers gebruikt worden. Zaterdag 'smorgens vanaf half negen kunnen de schilders terecht. Gerben Heusinkveld, weet precies wat er nog moet gebeuren aan schilderwerk en kan de vrijwilligers de nodige aanwijzingen geven.

Geplaatst 23 juli 2010
Planning werkzaamheden voor uitbreiding van De Ringkamp
in agenda opgenomen

De uitbreiding van verenigingsgebouw De Ringkamp vordert goed. Bouwbedrijf Hengeveld heeft haar deel zover klaar. Nu wordt begonnen met de werkzaam heden, waarbij ook de vrijwilligers een steentje kunnen bijdragen. Een aantal is al druk geweest met schilderwerkzaamheden, tegelwerk en een deel van de bestrating. Naast de werkzaamheden aan het nieuwe gedeelte zijn er nog de nodige aanpassingen aan het bestaande deel van het verenigingsgebouw, waarbij de hulp van vrijwilligers nodig is.
Om voor iedereen in beeld te brengen wat er nog te doen is, is de planning van deze werkzaamheden opgenomen in de agenda.

Geplaatst 13 juli 2010
7 juli informatiebijeenkomst over mogelijke maatregelen N318 ter hoogte van Bredevoort
Op woensdag 7 juli is er om 19.30 uur in het Noorden, Lichten-voordsestraatweg 44 een informatiebijeenkomst over mogelijke maatregelen op de N318 ter hoogte van Bredevoort.
De gemeente Aalten stuurde hiervoor een uitnodiging aan Haarts Belang. Haarts Belang nodigt op haar beurt de inwoners op de bijeenkomst bij te wonen.

Ook stuurde de gemeente de resultaten van de bewonersenquête die is gehouden mbt de opstelling GVVP. Voor diegene die geen internet hebben zal de beknopte versie ter inzage gelegd worden op het gemeentehuis, locatie Nassaustraat.

Klik hier voor de uitnodiging en de resultaten van de bewonersenquête.

Geplaatst 19 juni 2010
Hoart hef echt tellent
Al leek het er eerst op dat "Hoart hef tellent" niet door kon gaan omdat er te weinig deelnemers zouden zijn, werd het zaterdag toch een geweldige gezellige avond met het Hoartse tallent.
Uiteindelijk hadden zich toch 14 deelnemende acts op gegeven voor deze show. Zeven in de categorie 4 tot en met 8 jaar en zeven in de catergorie 9 tot en met 12 jaar.
De juryleden Edwin Vaags, Gosjha KleinHesselink en René Lageschaar hadden een zware klus om de verschillende optredens te beoordelen op onder andere uitstraling/kleding, contact met het publiek, playback/live of dansact en het podium gebruik.
De eindconclusie van de jury was; dat Esmee Luiten en Marieke Joost de winnaars waren in de categorie 4 tot en met 8 jaar en Joan Kobus en Amber te bokkel in de categorie 9 tot en met 12 jaar als beste uit de bus kwamen.
Verder werd de avond gevuld met optredens door de jongens van WARM en De Dragers.
De dragers introduceerden deze avond het "Hoartse Volkslied" .
Arnold Joost maakte van deze avond weer een prachtige fotoreportage.
Geplaatste 15 juni 2010

Haort hef tellent

Vrijdag 11 juni (let op datum is gewijzigd)

Een super  gezellige, gevarieerde amusementsavond, met  spetterende  en  soms ontroerende optredens van jonge en “oude” artiesten.
Ook dit jaar weer met een deskundige jury en verrassende presentatoren.
Maar zonder artiesten geen Hoart hef tellent, dus geef je op en laat je talent zien.
Deze keer willen we naast de playbackacts ook de ruimte geven aan andere optredens zoals cabaret, een goochelact, live muziek optreden, een circus act, enz. Het maakt niet uit, laat je talent zien aan de Haart en doe mee. Alles kan en mag!!!!
Opgeven  kan  t/m  7 juni  bij: Joke  Klein  Wolterink  tel: 476657
wj.kl.wolterink@planet.nl (Bij te weinig deelname voor deze datum is het bestuur genoodzaakt dit evenement niet door te laten gaan). Oefenavond: 10 juni vanaf 19.00 uur in de ringkamp.
Geplaatst 29 mei 2010
Colonel Hammond’s Four
29 mei
in "De Ringkamp"
In navolging op de successen van de vorige seizoenen, organiseert de Haartse line-dance groep “De Ringkampse line-dancers”op zaterdag 29 mei weer een echt country-linedance-avond in de feesttent bij het verenigingsgebouw “de Ringkamp” aan de Huiskermatedijk.De line-dance groep organiseert al een aantal jaren een country-linedance-avond in de feesttent bij het verenigingsgebouw. De country- line-dance band “Colonel Hammond’s Four”, weet er samen met de linedancers uit de regio een geweldige avond van te maken.Zaterdag 29 mei, zal de country- linedanceband “Colonel Hammond’s Four” er weer een echte countryavond van maken. De line-dancers kunnen zich dan weer uitleven in de in sfeervol aangekleede feesttent. Er is dit jaar geen voorverkoop, toegangskaarten kosten 8 euro. Aanvang van de avond is acht uur, de tent is open vanaf half acht.
Geplaatst 22 mei 2010
Toneelavond in de Ringkamp
Zaterdag 22 mei organiseert Oranje-vereniging Ons Genoegen een toneelavond in de feesttent bij verenigingsgebouw "De Ringkamp". Toneelvereniging Ons Genoegen speelt het blijspel: Berta & Albertus & Bertus, geschreven door Herman van de A.
Berta, Albertus en Bertus erven een boerderij. Maar aan die erfenis zijn wel enige voorwaarden verbonden. Ze moeten er binnen vijf jaar een vier-sterrencamping van maken. Deze bijzondere familie zal deze onderneming op een hele bijzondere manier verwezelijken, geholen door al even bijzondere gasten.
Aanvang is 20.00 uur. In de pauze is er een verloting, met natuurlijk prachtige prijzen. Leden hebben gratis toegang, niet leden betalen vijf euro.
Geplaatst 18 mei 2010
Koninginnedag
Fietstocht & borreluurtje
Oranjevereniging Ons Genoegen organiseert de jaarlijkse fietstocht met aansluitend een borreluurtje bij verenigingsgebouw "De Ringkamp". Vanaf 9.00 uur kan er gestart worden voor de fietstocht die dit jaar uitgezet is door Anita en Gerjo.
Het is weer mogelijk een lange en een korte route te fietsen. De korte route is speciaal voor de kinderen uitgezet zodat ook zij een mooie prijs kunnen ontvangen. Langs welke mooie plekjes we nu weer komen blijft natuurlijk nog een verassing.
Aansluitend wordt het borreluurtje gehouden, met dit keer geen live muziek maar wel lekkere cd muziek, gezellig geklets en natuurlijk mag de warme hap niet ontbreken. We maken er weer met ons allen een gezellige koninginnedag van!.
Geplaatst 26 april 2010

Donderdag 22 april informatie-bijeenkomst over N318
De provincie Gelderland organiseert op donderdag 22 april een inloopbijeenkomst over de Ringweg in Aalten (N318) in Partycentrum 't Noorden, Lichtenvoordsestraatweg 44 in Aalten.
Tijdens de bijeenkomst worden de definitieve plannen over de Ringweg in Aalten gepresenteerd.
Er zijn vertegenwoordigers van de provincie aanwezig om te vertellen over wanneer en hoe de werkzaamheden op de Ringweg worden uitgevoerd. Het gaat over de weg tussen de rotonde Aladnaweg en de aansluiting met de Bredevoortsestraatweg.

Plannen voor de Ringweg
Verplaatsen van de doorgaande fietsroute via de Ringweg naar een fietsroute via het centrum van Aalten.
Aanpassen van de bocht ter hoogte van Lage Veld.
Slopen en aanbrengen van een nieuwe brug over de Slinge.
Aanbrengen van brede middengeleiders ter hoogte van de kruisingen met de Grevinkweg, Romienendiek en Bokkelderweg.
Aanpassing kruising Ringweg - Hogestraat/Varsseveldsestraatweg.
Aanpassen van de fietspadoversteek ter hoogte van de Bijnenweg.
De maximum snelheid op de Ringweg blijft 70 kilometer per uur.
De avond wordt gehouden van 17.00 tot 19.00 uur. Door het informele karakter hoeft u zich niet vooraf aan te melden, maar kunt u gewoon binnenlopen tussen de aangegeven tijdstippen.

Zoals uit de bovenstaande tekst blijkt gaat de inloop-informatiebijeenkomst niet over de rotonde Haart-Bredevoort.

Op 20 oktober werd n.a.v. de discussie over de maatregelen op de N318 een motie aangenomen in de Aaltense gemeenteraad met de volgende opdracht aan het college:

1 binnen 1 à 2 maanden een informatieavond te organiseren om in gesprek te gaan met aanwonenden en belanghebbenden en daarin alle informatie die ons tot op de dag van vandaag zijn toegekomen, inclusief alle eisen en voorwaarden van de provincie te bespreken.

2 om in samenwerking met de provincie Gelderland alternatieve plannen te ontwikkelen voor veilige oversteek van fietsers bij de Grevinkweg en of Berkenhovestraat/Romienendiek.

3 in deze consultatieronde het alternatief rotonde bij de Stationsweg/Pr. Mauritsstraat te Bredevoort compleet met schetsen en kostenindicaties als ‘centrale toegangspoort tot Bredevoort” mee te nemen.

Aangezien over punt 3 niet gesproken wordt in de uitnodiging wordt deze bijeenkomst misschien extra interessant.

Geplaatst 19 april 2010
Ongeknutseld geeft 5 april workschop clownerie
Zoals ieder mens verschillend is, is ook elke clown weer uniek. Voor mij is een clown: iemand die onbevangen en onbevooroordeeld in het hier en nu aanwezig is. Reagerend op wat er op dit moment aan de orde is. Van hieruit treedt een clown in contact met anderen met respect voor die ander en zichzelf. Hij speelt met wat er in hem leeft en deelt dit met de ander.
Kijk hier voor meer informatie over de Workshop clownerie
Geplaatst 28 maart 2010
Afsluiting kaartseizoen met extra prijs en record aantal deelnemers

Oranjevereniging Ons Genoegen, kon het kaartseizoen 2009-2010 afsluiten met een record aantal deelnemers. Zesenzestig deel-nemers waren deze laatste kaartavond naar verenigingsgebouw "De Ringkamp" gekomen om te "twintigen".

Nadat er acht ronden gekaart was, waren de uitslagen bekend, gemiddeld was er 972 punten gekaart. De eerste plaats was voor Harry te Boome en Frans Tackenkamp met 1090 punten, Linie Ebbers en Ellie Til behaalden met 1083 punten de tweede plaats en met 1054 punten behaalden Gerrit Schokkin en Gerard te Hennepe de derde plaats. De poedelprijs was deze avond voor Henny Jentink en Henk Prinsen met 865 punten. Naast deze gebruikelijke prijzen was er voor deze avond een extra prijs beschikbaar gesteld door Steakhouse Vivaldi

Jan Wiggers van Steakhouse Vivaldi, was deze avond naar "De Ringkamp" gekomen om de extra prijs uit te reiken. Deze had hij voor aanvang van de kaartavond bepaald voor de derde- en de dertigste plaats. Dit hield in, dat hij de dinerbonnen kon uitreiken aan Gerrit Schokkin en Gerard te Hennepe en aan Henk Obbink en Henk Assink.

Tot slot van deze avond kreeg Karin Harmsen, voorzitter van Oranjevereniging Ons Genoegen, het woord. Zij bedankte Henny en Liny Jentink, voor dat zij al een flink aantal jaren de kaart-avonden in goede banen leidden en ook Geert Ebbers, die elke avond de punten telling voor zijn rekening neemt en bood hen hiervoor een presentje aan. Ook werden de vrijwilligers die dit seizoen hebben meegewerkt bedankt; alle activiteiten in en om "De Ringkamp" worden georganiseerd en verzorgd door vrijwilligers, dat is het unieke van het verenigingsgebouw.
Kijk hier voor de totale puntentelling

Geplaatst 28 maart 2010
Haarts Belang vraagt aandacht voor Enquête Verkeers- en vervoerplan van de gemeente
Eind 2009 heeft de gemeenteraad een kadernota vastgesteld met betrekking tot het gemeentelijk verkeer- en vervoersplan (GVVP). De gemeente Aalten werkt samen met Arcadis aan dit nieuwe meerjarig verkeer- en vervoersplan. Doel van het plan is verkeer- en vervoersbeleid op te stellen voor de periode 2010 -  2020. Hiermee willen de gemeente de koers op het gebied van verkeer en vervoer en de concrete uitwerking hiervan uitzetten.Voor het creëren van voldoende draagvlak worden ook de buurtschaps-verenigingen van de gemeente Aalten betrokken in dit proces.
Het plan wordt opgesteld, omdat er behoefte is aan een actueel verkeer- en vervoersplan. Door de samenvoeging van de voormalige gemeenten Aalten en Dinxperlo, waren er twee verkeer- en vervoersplannen. Harmonisatie en actualisatie is daarom gewenst.Enquête Om de inwoners van de gemeente Aalten te betrekken bij het plan staat vanaf 24 maart een enquête op de website van de gemeente Aalten De enquête kan zowel digitaal als op papier worden ingevuld tot 30 april 2010.

Haarts Belang beveelt deze enquete van harte aan bij de inwoners van de Haart. Kijk hier op de gemeente site

Geplaatst 28 maart 2010
Laatste kaartavond met extra prijs van Steakhouse Vivaldi

Donderdag 25 maart, wordt de laatste kaartavond van dit seizoen gehouden in verenigingsgebouw "De Ringkamp".
Oranjevereniging Ons Genoegen organiseert al jaren lang de kaartavonden waar het spel "twintigen" wordt gespeeld.
Henny en Liny Jentink,
zorgen al een flink aantal jaren, dat deze avonden vlekkeloos verlopen en ook Geert Ebbers, zorgt dat de puntentelling klopt als een bus.
Dat dit goed gebeurd, blijkt uit de overweldigende belangstelling voor deze avonden, afgelopen seizoen, kwamen er gemiddeld 30 koppels per avond om te "twintigen".
Het kaartseizoen in "De Ringkamp" bestaat uit een deel voor en een na de jaarwisseling. Beide delen bestaan meestal uit zes avonden en per deel wordt op de laatste avond om een extra prijs gekaart.
Naast de gebruikelijke prijzen voor de eerste tot en met de vierde plaats en natuurlijk de poedelprijs per avond, wordt er 25 maart gekaart voor de extraprijs die beschikbaar is gesteld door Steakhouse Vivaldi

Geplaatst 20 maart 2010
Ons Genoegen 2 en 4 kampioen

Na een zeer spannende voorlaatste wedstrijd zijn Ons Genoegen 2 en Ons Genoegen 4 kampioen geworden in hun klasse.Ons Genoegen 2 heeft het hele seizoen goed geschoten en zouden bij een eventueel verlies al verzekerd zijn van een 1e plaats. Uiteindelijk eindigde de wedstrijd tegen KSV 1 in een gelijke stand met 569 geschoten punten en een totaal van 21 wedstrijdpunten.

Als Ons Genoegen 4 de wedstrijd van afgelopen dinsdag (16 maart) zou winnen en Treffer zou hem verliezen konden ze kampioen worden. In de loop van de avond kwam het bericht binnen dat Treffer verloren had en zo de 1e plaats erg dicht bij kwam. Na een spannende wedstrijd die gelijk op ging heeft Ons Genoegen 4 (564 pnt.) met 1 geschoten punt meer gewonnen van DSV 6 en sleepten hierdoor ook een mooie beker in de wacht.

Ons Genoegen 1 maakt ook nog kans op een ereplaats. In de wedstrijd van 30 maart zal dit beslist gaan worden.

Geplaatst 20 maart 2010
Voorontwerp bestemmingsplan “Kern Haart 2010” ter inzage

22 februari inloopavond

Voorontwerpbestemmingsplan Kern Haart 2010
In het kader van de inspraak ligt met ingang van 12 februari 2010 gedurende zes weken voor een ieder het voorontwerp van het bestemmingsplan “Kern Haart 2010” ter inzage. Het bestemmingsplan betreft een actuele bestemmingsregeling voor de bebouwde kom van Haart, inclusief de toekomstige uitbreiding van de woonbebouwing ten noorden van de Lieversdijk.

Terinzagelegging/informatiebijeenkomst
U kunt het plan tijdens kantooruren inzien in het gemeentehuis (dependance Nassaustraat 5 in Aalten). Ook is het plan te bekijken via onze internetsite www.aalten.nl, daarna doorklikken naar: - > beleid en plannen - > ruimtelijke plannen - > plannen in inspraakfase.

Op 22 februari 2010 van 19:00 uur tot 21:00 uur is een inloopavond georganiseerd in zaal ’t Schepersveld, Loohuisweg 5 in Aalten. U kunt daar kennisnemen van het plan en vragen stellen.

Inspraak
Tijdens de termijn van de terinzagelegging kunnen ingezetenen van de gemeente Aalten en belanghebbenden zowel schriftelijk als mondeling een reactie over dit voorontwerpplan geven aan burgemeester en wethouders van Aalten. Uw schriftelijke reactie kunt u sturen naar burgemeester en wethouders van Aalten, Postbus 119, 7120 AC Aalten onder vermelding van "inspraakreactie voorontwerpbestemmingsplan Kern Haart 2010".

Mededeling Besluit ruimtelijke ordening
Deze publicatie is tevens een melding zoals bedoeld in artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening. Op het plan kan worden gereageerd zoals hiervoor aangegeven. Er worden geen adviezen van een onafhankelijke instantie ingewonnen.

Informatie
Voor meer informatie of voor het maken van een afspraak om mondeling een reactie te geven kunt u contact opnemen met het team VRO via telefoonnummer. (0543) 49 31 52.

Geplaatst 16 februari 2010
"De dragers" brengen een
"Ode an de Hoart"
Zaterdag 13 februari hield Oranjevereniging Ons Genoegen haar jaarlijkse Nieuwjaarsvisite en ledenvergadering in verenigings-gebouw "De Ringkamp". Na de ledenvergadering was het een gezellig samenzijn tijdens de Nieuwjaarsvisite. Solo entertainer Reinhard ten Brinke verzorgde de muzikale invulling hiervan.
Ook waren "De dragers" gevraagd, hun act die ze een week
eerder tijdens het Open Podium in IJzerlo opvoerden, ook in
"De Ringkamp" op te voeren. Om dat "de dragers" het niet
gepast vonden hun act op de Haart net zo af te sluiten als in IJzerlo met " 't Iezerlo’s Volkslied", zongen ze voor de Haart een "Ode an de Hoart".
Geplaatst 16 februari 2010

Ruimte voor 9 woningen
op de Haart

AALTEN In de Aaltense buurtschappen Haart en De Heurne wil wethouder Wim ten Voorde de bouw van 23 woningen tot 2014 toestaan. Op de Haart mogen er negen komen, De Heurne krijgt er veertien.
Dat staat in de nieuwe bestemmingsplannen van de buurtschappen.
Het plan voor De Heurne maakt de bouw van vijftig woningen aan de oostkant van de Lage Heurnseweg mogelijk. Het gebied wordt verder omsloten door de Keuperweg en Keizerweg.
Op de Haart mogen tot 2020 twintig woningen komen bij de bestaande woningen aan de Haartseweg en de Lieversdijk. Ze komen tegen de grens met gemeente Winterswijk.

Bron: De Gelderlander
Geplaatst 13 februari 2010

Buurtschap Haart
vreest isolement

Henk Obbink (links) en Rombout Eppenga bij de Stationsweg.

AALTEN Bewoners van het Aaltense buurtschap Haart vrezen geïsoleerd te raken als er een rotonde op de N318 (Bredevoortsestraatweg) ter hoogte van de Roelvinkstraat komt. De Stationsweg wordt dan afgesloten.
En die weg gebruiken mensen uit het buurtschap juist om naar Bredevoort en Aalten te rijden.
"In de geplande situatie moeten we over de parallelweg naar de rotonde, die bij Intratuin wordt aangelegd. Daardoor moeten we een kilometer omrijden om op de N318 te komen. Ook het landbouwverkeer moet via de parallelweg naar de rotonde. Die voertuigen zijn zwaar en erg breed en de weg is smal, ze kunnen elkaar daar niet passeren" , zegt Rombout Eppenga van Haarts Belang.
Die organisatie wil de rotonde ter hoogte van de Stationsstraat hebben en heeft daar deze week nogmaals om verzocht bij de gemeenteraad van Aalten.

Bron: de Gelderlander
Geplaatst 13 februari 2010
Ledenvergadering en nieuwjaarsvisite
Oranjevereniging Ons Genoegen

Zaterdag 13 februari houdt Oranjevereniging Ons Genoegen net als vorig jaar een gecombineerde nieuwjaarsvisite en ledenvergadering.
Naast de notulen en het financieel verslag staat de bestuursverkiezing op de agenda, Marco Elbug is aftredend en herkiesbaar. Ook worden de activiteiten van afgelopen jaar ge-evalueerd en wordt de stand van zaken betreffende de nieuwbouw besproken.
Hierna houdt de Oranjevereniging de Nieuwjaarsvisite.
Solo entertainer (one-man band) : Reinhard ten Brink zal dit gedeelte van de avond invullen.

Geplaatst 12 februari 2010
"De dragers" voor de Haart
naar OpenPodium in IJzerlo

C.O.V. IJzerlo organiseerde in het kader van het honderdjarig bestaan een Open Podium. Hiervoor had ze de zusterverenigingen in Aalten gevraagd een optreden te verzorgen met als thema Humor. Oranjevereniging Ons Genoegen heeft hiervoor "de dragers" gevraagd, de Haart te vertegenwoordigen.
Hieraan wilden "de dragers" graag mee werken en hebben hun act van de playbackshow van afgelopen haar herschreven en aan gevuld. Hun optreden in IJzerlo was een groot succes, hierover kregen ze veel goede reactie's. Kijk hier naar de foto's

Geplaatst 12 februari 2010
Goede opkomst eerste kaartavond
De eerste kaartavond in het nieuwe jaar georganiseerd door Oranjevereniging Ons Genoegen werd weer goed bezocht. Zesenvijftig deelnemers waren naar "De Ringkamp"gekomen om te "twintigen". Henny Jentink heette iedereen van harte welkom en wenste iedereen een goed 2010. Daarna werd een moment stilte gehouden in verband met het overlijden van Bernard Lensink.
Bernard Lensink was vanaf het begin dat de kaartavonden werden georganiseerd tot voor kort een trouwe bezoeker van deze avonden.
Vervolgens kon Henny nog mee delen, dat Steakhouse Vivaldi een extra prijs beschikbaar stelt voor het tweede deel van het kaartseizoen, deze wordt op de laatste avond 25 maart.
Er werden zes ronden gekaart waarna de prijzen verdeeld konden worden. Kijk hier naar de uitslagen
Geplaatst 16 januari 2010
2e deel kaartseizoen van start

Na een korte winterstop gaan het tweede deel van het kaartseizoen in verenigingsgebouw "De Ringkamp" donderdag
14 januari weer van start. Er wordt het spel "tintigen" gekaart.
Iedere avond is er een eerst-, tweede-, derde-, vierde- en natuurlijk een poedelprijs te winnen. Bovendien wordt er ieder deel van het kaartseizoen een extra prijs beschikbaar gesteld.
De koffie is om kwart voor acht klaar, vanaf dan kunnen de deelnemers zich ook inschrijven, zo precies om acht uur kan worden begonnen. De data voor het tweede deel zijn 14 en 28 januari, 11 en 25 februari, 11 en 25 maart.

Voor meer info over de kaartavonden kan men terecht bij:
Henny en Liny Jentink, Haartseweg 13a, tel. 0543 - 47 19 33.

Geplaatst 11 januari 2010

“Soms is het te laat”

Toneelvereniging Plato van de Haart (gem. Aalten) speelt op zaterdag 16 januari 2010 het toneelstuk “Soms is het te laat” van J. Hemmink-Kamp.
Het is een bijzonder verhaal, dat ook in onze tijd zijn sporen in gezinnen laat zien.
Het is geen blijspel, maar een serieus stuk. Het gaat over een schijnbaar heel gewoon gezin, waarbij vader zich nogal veel permitteert. Hij heeft geen oog meer voor vrouw en afkoopbare kinderen en brengt het bedrijf, waar hij werkt, schade toe door zijn escapades.
Moeder blijkt meer in haar mars te hebben, dan je zo op het eerste gezicht vermoedt.
Dat een en ander effect heeft op het gehele gezin, zal duidelijk zijn. Een boeiend stuk zonder happy end.
Daar moet je als toneelbezoeker wel tegen kunnen!
Dat toneelvereniging Plato niet alleen maar dit stuk speelt, blijkt uit de voorbereidingen die reeds worden getroffen voor het spelen van een openluchtspel in 2011, samen met Haartse toneelvereniging Ons Genoegen.
Plato speelt op 16 januari in zalencentrum ’t Schepersveld aan de Loohuisweg te Aalten (buurtschap Haart). Aanvang: 20.00 uur. Toegang: €7.50. Basisschoolkinderen: vrije toegang.

Geplaatst 4 januari 2010
Uitbreiding van “De Ringkamp” officieel van start
Zaterdag 19 december  was het dan eindelijk zover en kon officieel worden begonnen met de uitbreiding van verenigingsgebouw “De Ringkamp” aan de Huiskermatedijk. Ruim zeventig aanwezigen hadden gehoor gegeven aan de oproep van Oranjevereniging Ons Genoegen om bij deze officiële handeling aanwezig te zijn. Voorzitter Karin Harmsen heette iedereen van harte welkom en gaf na een kort intro het woord aan penningmeester Bert Mateman. Bert ging eerst met de aanwezigen een stukje terug in de tijd en schetste dat na het ontstaan van de vereniging in 1997, de aankoop van het terrein, het samen bouwen aan een verenigingsgebouw en de officiële opening hiervan en 2001 het nu zo ver was gekomen, dat er kon worden begonnen aan de uitbreiding van het verenigingsgebouw. De saamhorigheid, en de diverse activiteiten die op de buurtschap worden georganiseerd, was voor de verschillende instanties doorslaggevend om de uitbreiding financieel te ondersteunen. Mede door deze financiële ondersteuning kan bij deze uitbreiding, de kasko bouw  worden gedaan door de aannemer en zal de afwerking en dergelijke weer met eigen vrijwilligers gebeuren.
Door met vrijwilligers de afwerking van deze uitbreiding te realiseren, denkt de vereniging weer een enorme betrokkenheid te creëren. Vrijwilligers werden dan ook opgeroepen zich te melden wanneer ze willen mee helpen. Dat kan bij de contactpersoon voor deze uitbreiding Marco Elburg ('marcoeenkarinl@hetnet.nl').
Vervolgens werd iedereen uitgenodigd naar buiten te gaan waar de officiële eerste spade in de grond werd gezet.
Deze handeling werd verricht door Edwin Vaags en Jochem Wikkerink, de koning en jeugdkoning van de Buurtschap. Na dit officiële gedeelte werd iedereen uitgenodigd, dit te beklinken met een hapje en een drankje.
Het was de planning om gelijk deze week te starten met de werkzaamheden, echter door de winterse weersomstandigheden, zal dit een kleine vertraging opleveren. Afhankelijk van hoe een en ander zal verlopen, zal verwachting medio 2010 de uitbreiding klaar zijn.
Geplaatst 19 december 2009
Zaterdag 19 december gaat de eerste spade in de grond voor de uitbreiding van verenigingsgebouw "De “Ringkamp”
Na een flinke periode van voorbereidingen, is dan nu eindelijk het moment gekomen, dat kan worden begonnen met de uitbreiding van verenigingsgebouw “De Ringkamp”.
De plannen liggen klaar, de bouwvergunning is al een tijdje binnen en nu zijn ook de toezeggingen voor financiële ondersteuning ontvangen, dus er kan gestart worden met de werkzaamheden.
Zaterdag 19 december om 14.00 uur wordt het startschot gegeven voor de uitbreiding van de “Ringkamp”, dan wordt officieel de eerste spade in de grond gezet
Het bestuur van Oranjevereniging Ons Genoegen nodigt iedereen van harte uit hierbij aanwezig te zijn!
Naast deze officiële handeling, wordt er deze middag verteld wat de plannen zijn, hoe die worden uitgevoerd en wat de vrijwilligers hierbij kunnen betekenen.
Natuurlijk hoort bij zo een feestelijke gebeurtenis een hapje en een drankje.
Geplaatst 12 december 2009
Ook provincie Gelderland steunt uitbreiding van De Ringkamp met een mega subsidie

Deze week kreeg het bestuur van Oranjevereniging Ons Genoegen het verlossende bericht dat ook de provincie Gelderland de uitbreidingsplannen voor verenigingsgebouw "De Ringkamp" steunt.
De aanvraag die de vereniging heeft gedaan wordt volledig gehonoreerd. De provincie stelt maximaal 100.000 euro beschikbaar voor de uitbreiding. Samen met de andere toezeggingen van het Oranje Fonds, de gemeente Aalten, het coöperatiefonds van de Rabobank en stichting Haart Aktief, is het mogelijk om de uitbreiding van "De Ringkamp" zo uit te voeren, zoals de vereniging dat voor ogen heeft.
Nog deze maand, zal er een officiële start van de werkzaamheden worden georganiseerd, waarna iedereen volop aan de slag kan.

Het bestuur is erg blij met de gedane toezeggingen en ziet dit als waardering voor het vele werk dat door vrijwilligers in en om
"De Ringkamp" wordt verricht.
Geplaatst 3 december 2009
29 december
darttoernooi "de Tente

Dartclub “de Tente” organiseert op dinsdag 29 December weer haar jaarlijkse midwinter dart-toernooi bij het verenigings-gebouw “de Ringkamp” op de Haart.
Er kan om de eer gestreden worden bij zowel de singles als de koppels.
Bij voldoende deelname (minimaal 8 personen) is er een aparte categorie bij het enkelspel voor spelers onder de 18 jaar.

Vanaf 13:00 is iedereen welkom, aanvang van de poule wedstrijden is om 13:30 uur.
Maximaal aantal deelnemers voor het enkelspel is 48, bij de koppels kunnen er maximaal 16 teams meedoen, hierbij geldt wel; vol = vol.
Het inschrijfgeld voor het enkel spel is € 2,50 per persoon, per koppel doe je voor € 5,00 mee aan het toernooi.
Nadere informatie en / of opgave kan bij Gerjo te Linde,
via email GtL.Piepken@tiscali.nl of via telefoonnummer 0543-565361 (’s avonds tussen 19:00 uur 20:00 uur)
of op de 29e december zelf tussen 13:00 uur en 13:15 uur.
Geplaatst 11 november 2009
Oranjefonds steunt uitbreiding van De Ringkamp met € 40.000
Het bestuur van oranjevereniging Ons Genoegen ontving afgelopen week het mooie bericht, dat de aanvraag voor subsidieonder-steuning voor de uitbreiding van verenigingsgebouw De Ringkamp bij het Oranjefonds, wordt gehonoreerd.
Het Oranjefonds heeft voor de uitbreiding van het verenigings-gebouw 40.000 euro toegezegd.
Door deze toezegging van het Oranjefonds komt de uitbreiding steeds meer in zicht. Wanneer eind van dit jaar ook de provincie Gelderland laat weten of deze uitbreidingsplannen met een provincialesubsidie wordt onder-steund, kan naar verwachting begin volgend jaar de spade de grond in.
Geplaatst 7 november 2009
Super de boer stelt extra prijs beschikbaar voor kaartavonden

Donderdag 29 oktober hadden zich 56 deelnemers in verenigings-gebouw "De Ringkamp" gemeld voor de derde kaartavond georgani-seerd door Oranjevereniging Ons Genoegen.
Na zes ronden gekaart te hebben kon Henny Jentink de uitslagen bekend maken. De eerste plaats was voor Bennie Lensink en Joop de Bree met 1143 punten. Johan Eppink en Ton Schoorlemmer behaalden de tweede plaats met 1097 punten, de derde plaats was voor Willemien Assink en Ina Hofsteenge met 1050 punten en Henk Assink en Henk Obbink behaalden met 1033 punten de vierde plaats. De Poedelprijs ging met 848 punten naar Jan Prinsen en Johan Mateman. Henny kon tevens bekend maken, dat er door Super de Boer een extra prijs beschikbaar is gesteld voor het eerste deel van het kaartseizoen 2009-2010. De kaartavonden worden twee-wekelijks gehouden in verenigingsgebouw "De Ringkamp". Vanaf kwart voor acht kan men zich inschrijven en staat de koffie klaar, zodat om acht uur begonnen kan worden met het spel "twintigen". De volgende kaartavonden zijn op 12 november, 26 november en 10 december.
Deze laatste avond van het eerste deel van het seizoen wordt ook de extra prijs uitgereikt.

Geplaatst 31 oktober 2009
Burgemeester en Wethouders komen naar de Haart.

Woensdag 4 novermber om half acht is de tweede regelmatige contactavond, die het college van burgemeester en wethouders wil hebben met onze buurtschap. Deze avond in 't Schepersveld geeft het college de mogelijkheid tot vragen en discussie over diverse onderwerpen op buurtschapsniveau.
Onderwerpen zijn onder andere woningbouw in de kern, maatregelen in de N318, onderhoud en veiligheid van wegen alsmede het landschap- en natuurbeleid.
Het bestuur van "Haarts Belang" beveelt deze avond van harte aan.

Aansluitend nodigt "Haatst Belang" de leden uit voor een
Algemene ledenvergadering om 21.30 uur

Op de vergadering staan de volgende punten centraal:

- Vaststelling van de Statuten en Huishoudelijk Reglement,
- Ontsluiting Haart,
- Woningbouw in de kern,
- Mogelijkheden bijdrage in erfbeplanting.
- Bestuurswisseling

De agenda van deze vergadering is voor aanvang in de zaal beschikbaar.
Statuten en Huishoudelijk Reglement kunt u, na telefonische afspraak (T. 479399), afhalen bij de secretaris, Huiskermatedijk of via rombout@eppenga.nl opvragen. Ook liggen de stukken voorafgaand aan de vergadering in de zaal ter inzage.

De heer J. te Bokkel treedt af als bestuurslid. Het bestuur stelt de heer E. Harmsen als kandidaat lid voor. Tegenkandidaten kunnen voor 4 november worden aangemeld.

Geplaatst 24 oktober 2009

Goede start kaartseizoen
in “De Ringkamp”

Het kaartseizoen 2009-2010 van Oranjevereniging Ons Genoegen is goed begonnen. Henny en Liny Jentink, wie de organisatie van deze avonden onder hun hoede hebben, waren verrast door de grote opkomst. Ondanks dat zich twaalf deelnemers voor de eerste kaartavond hadden afgemeld, waren er achtenvijftig deelnemers naar “De Ringkamp”gekomen om te “Twintigen”. De puntentelling wordt net als voorgaande seizoenen verzorgd door Geert Ebbers.  Na zes ronden was er gemiddeld 973 punten gekaart. De eerste prijs ging naar Bert te Winkel en Benno Hengeveld met 1166 punten. Paula en Harry Ribbers behaalden met 1122 punten de tweede plaats, de derde plaats was voor Berjan Graven en Nico Boomkamp met 1110 punten en Harry te Boome en Harry Pasman behaalden met 1077 punten de vierde plaats. Naast de prijs voor de  eerste vier plaatsen in er wekelijks ook een poedelprijs, welke deze keer werd gewonnen door Heny Jentink en Henk Prinsen met 869 punten.  Het totale overzicht van de behaalde punten, wordt na iedere kaartavond door Geert Ebbers door gegeven aan Haart-info zodat het op de site geplaatst kan worden. Kijk hier naar de uitslagen.
De volgende kaartavond is donderdag 15 okotber. Half acht is “De Ringkamp”open en is de koffie klaar, zodat om acht uur begonnen kan worden met de eerste kaart ronde.  

Geplaatst 3 oktber 2009

Basis dansles in “De Ringkamp”

Dansen, komt weer steeds meer in de belangstelling. Televisieprogramma’s als “Dancing with the stars” en “So you think you can dance, scoren echt goed met de kijkcijfers. Bekende Nederlanders strijden in “Dancing with the stars” in de verschillende dansen tegen elkaar.  “So you think you can dance, het programma, dat kort geleden van start is gegaan, biedt nog onbekende Nederlanders de mogelijkheid, hun danskunsten te vertonen. De overgebleven beste dansers strijden dit najaar om de felbegeerde hoofdprijs van 20.000 euro en een rol in de nieuwe Nederlandse musical “Hairspray”.

Deze belangstelling voor het dansen heeft ook Oranjevereniging Ons Genoegen er toe gebracht een extra stijldansavond te organiseren. De vereniging organiseert naast haar wekelijkse en jaarlijkse activiteiten nu ook al een aantal jaren een extra avond in oktober. Het thema voor deze extra avonden is wisselend en vorig jaar is gekozen voor een “stijldansavond”. Na afloop waren de ongeveer vijftig deelnemers erg enthousiast over deze avond, waardoor de vereniging besloten heeft dit jaar weer een stijldansavond te organiseren. Zaterdag 3 oktober is de feesttent bij verenigingsgebouw “De Ringkamp” aan de Huiskermatedijk om zeven uur ’s avonds open. De bezoekers worden dan ontvangen met een kop koffie. Vanaf kwart voor acht is er een instructie basis dansles, welke verzorgd wordt door dansstudio Vieberink. Het gaat hierbij puur om de basis, voor mensen die eens kennis willen maken met het stijldansen, of een opfriscursus voor diegene die vroeger al eens dansles hebben gehad. De instructie door dansstudio Vieberink duurt tot ongeveer negen uur. Hierna neemt het duo “t Bendje de regie over en verzorgt dan de muziek waarop de aangeleerde danspassen in praktijk kunnen worden gebracht. . Deze avond is voor leden van de vereniging gratis toegankelijk, niet leden betalen vijf euro entree. De titel van deze avond is gelijk aan een nummer van de Achterhoekse formatie Normaal. De tekst van dit nummer geeft de gedachte van deze avond weer; ’t wordt tied dat wi’j wear is goat dansen”.

Geplaatste 25 september 2009

Kaartseizoen in “De Ringkamp”
1 oktober van start

Donderdag 1 oktober gaat het kaartseizoen van oranjevereniging Ons Genoegen weer van start in verenigingsgebouw “De Ringkamp”. Net als voorgaande jaren zullen Henny en Liny Jentink deze kaartavonden in goede banen leiden. Dat ze dit goed doen blijkt door de geweldige opkomst van deelnemers waar de vereniging zich de laatste jaren over mag verheugen.
Er wordt een maal per twee weken gekaart, de andere weken wordt er in “De Ringkamp”gedart. Het kaartseizoen, dat door een korte winterstop wordt verdeeld in een eerste en tweede gedeelte, wordt de laatste jaren heel goed bezocht.

Naast de tweewekelijkse eerste-, tweede-, derde- vierde- en poedelprijs, wordt er voor zowel voor het eerste- als het tweede deel van het seizoen een extra prijs beschikbaar gesteld.
De data voor het eerste deel zijn; 1, 15 en 29 oktober, 12 en 26 november en 10 december.
Geert Ebbers neemt de puntentelling op deze kaartavonden weer voor zijn rekening, deze uitslagen worden hier bekend gemaakt op de site haart-info.nl.

Vanaf kwart voor acht is de koffie klaar en kunnen de koppels zich per avond inschrijven, zodat om acht uur begonnen kan worden met het spelen van het spel “twintigen”.

Voor diegene die geen vaste maat heeft, wordt terplekke bekeken of er een koppel gevormd kan worden. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Henny en Liny Jentink, telefoon 0543 471933.

Geplaatst 12 september 2009
Edwin en Wendy Vaags
nieuw koningspaar van de Haart
Het zomerfeest 2009 van oranjevereniging Ons Genoegen mag met recht een groot succes genoemd worden. De opkomst van bezoekers was alle dagen gigantisch groot, maar ook voor het organiseren, voorbereiden en het opruimen melden zich een groot aantal vrijwilligers. Dit alles maakte het zomerfeest 2009 tot een feest van iedereen.

De feesttent bij "De Ringkamp" zat woensdagavond helemaal vol toen toneelvereniging "Ons Genoegen" het blijspel " 't is maar tijdelijk" opvoerde. Ook donderdagavond was de opkomst enorm groot. Deze avond begon het koningspaar Henk en Ina met de beoordeling van de deelnemende wagens aan de wagenversierwedstrijd. Een zware klus want er waren weer verschillende thema's op diverse leuke, creatieve manieren uitgewerkt. De wagen van de groep "rond de Ringkamp" won de wedstrijd met hun thema "van Prinsen tot koning".

Vervolgens werden de barbecues aangestoken, en was er voor de kinderen een springkussen en konden ze pannenkoeken eten.

De Haart liet zich deze avond ook trakteren door een paar verrassende optredens van de band "Slau" en de eigen Haartse band "Anders". Het gastoptreden bij de band "Anders" van nog eens drie Haartse muzikanten Bennie Hinkamp, Maarten van Eerden en Iris te Linde maakte van het feest een echt Haarts gebeuren.

Vrijdagmiddag werd er vanaf een uur door een groot aantal vrijwilligers het terrein met de diverse spelletjes klaar gezet voor het dagfeest op de zaterdag. Er werd soep gekookt en er werden broodjes gesmeerd voor de gezamenlijke maaltijd zaterdagmiddag. Door de grote opkomst werd dit een gezellig gebeuren.

Zaterdagmorgen negen uur opende de voorzitter Karin Harmsen de dag, hete iedereen welkom en werd onder het zingen van het Wilhelmus de vlag gehesen. Vervolgens nam iedereen plaats op de versierde wagens en zette de feeststoet zich in beweging richting het Schepersveld. Na ontvangst met een kop koffie kondigde Koning Henk een optreden aan van Sandra Vanreijs. Het werd een gezellige muzikale morgen. Om twaalf uur werd iedereen verzocht om weer plaats te nemen op de wagens, om te vertrekken naar de Ringkamp en daar gezamenlijk een maaltijd te nuttigen.

Om twee uur opende koning Henk het middagfeest met het eerste schot op de vogel voor het koningschieten. Naast het koningschieten, het jeugdkoningschieten, fladderschieten en roosjes schieten was er de gelegenheid om deel te nemen aan het sjoelen op de megasjoelbak, het kussen gevecht boven de waterbak en het stringsteken. Verder kon nog naar de lengte van een worst en het aantal snoepjes in een pot geraden worden. Het benoemen van oude woorden was ook behoorlijk favoriet.

Om ongeveer kwart over drie viel de vogel bij het jeugdkoning-schieten naar beneden. Dit gebeurde door het schot van Jochem Wikkerink hij koos Anniek Smees tot zijn koningin. Het duurde tot ongeveer kwart over vijf tot de Edwin Vaags met het 350ste schot het laatste stuk van de romp van de vogel naar beneden haalde. Samen met zijn vrouw Wendy mogen zij zich nu het koningspaar van de Haart noemen.

De kop werd geschoten door Andre te Bokkel, de rechter vleugel door Arjan Kobus, de linker vleugel door Jan te Winkel (na verloting), de start door Anita Hoornenborg (na verloting).

Bij het jeugdkoningschieten werd de kop geschoten door Jur Bulsink, de linker vleugel door Iris te Linde en de rechter vleugel door Jochem Wikkerink. De staart is niet apart op geschoten.

De worstlengte is geraden door Jan Helmink, de snoeppot is geraden door Corry Jentink en de oude woorden benoemen is gewonnen door Bernard Prange.

Stringsteken is gewonnen door Edwin Wensink en Leon Grievink (Guus en Gerry), de tweedeplaats is voor Han Langeler en Leo Korten en de derde plaats is voor Niels Hinkamp en Rick Wamelink. Van het kussengevecht zijn geen uitslagen omdat er zoveel kinderen meededen werden er geen tijden bijgehouden. De kinderen hebben wel ontzettend genoten van het water.

Na afloop werden van het hele feestterrein alle spelen en dergelijke opgeruimd en werd alles in gereedheid gebracht voor de afsluitendende feestavond.

Half negen waren de nieuwe koningsparen in de feesttent aanwezig en werd er samen met weer een groot aantal bezoekers de muziek van Q5 met een spetterende feestavond het zomerfeest 2009 afgesloten.

Van het hele zomerfeestgebeuren zijn weer een flink aantal foto's gemaakt kijk deze via de foto-button.

Geplaatst:23 augustus 2009

Er is natuurlijk ook heel veel OUD NIEUWS

Om dit te lezen klikt u HIER